Přeskočit na obsah

Zajímavé tipy na akcie – květen 2021

Dnes se podíváme na některé zajímavé tipy na nákup akcií podle známých investorských stránek – investopedia, Yahoo finance a investorplace.

Old Republic International

Old Republic International je společnost, která se zabývá pojišťovnictvím a souvisejícími službami. Prostřednictvím dceřiných společností prodává, upisuje a poskytuje služby v oblasti řízení rizik pro všeobecné pojištění, pojištění vlastnického práva a další pojištění. V dubnu 2021 tato společnost zveřejnila výsledky za 1. čtvrtletí 2021 a uvedla, že čistý zisk bez započtení investičních zisků vzrostl meziročně o 46,5 % na 206,3 mil. dolarů. K tomuto růstu přispěly především činnosti společnosti v oblasti všeobecného pojištění a pojištění vlastnických práv.

Tenable Holdings

Tenable je firma, která se označuje jako „společnost pro odhalování kybernetických útoků“. Vlajkový produkt společnosti – Nessus, což je skener zranitelností, který uživatelům umožňuje najít a odstranit problémy v jejich síťových systémech. Spolu s dalšími produkty poskytuje řadu softwaru Tenable, která chrání před nebezpečím. Tato produktová řada je oblíbená a společnost Tenable se může pochlubit více než 30 000 organizacemi ve své zákaznické základně, včetně více než poloviny společností z žebříčku Fortune 500.

Spolu s velkou zákaznickou základnou a produktovou řadou, která je v digitálním světě stále nepostradatelnější, se společnost Tenable vyznačuje stabilním finančním růstem. V posledních devíti čtvrtletích zaznamenala společnost mezičtvrtletní nárůst tržeb a nevykazuje žádné známky zastavení. V posledním vykázaném 1. čtvrtletí 2021 Tenable vykázala 123,2 milionu dolarů zisk, což představuje 20 % meziroční růst.

Snowflake

Další významnou oblastí budoucího růstu jsou cloudová řešení. Jednou ze společností, která v tomto odvětví vykazuje velký potenciál růstu, je Snowflake. Přechod na digitální prostředí slouží jako hlavní vítr do plachet cloudovým infrastrukturám. Společnosti jako Snowflake pomáhají podnikům spravovat a ukládat jejich data na dálku. Tato služba se stala pro mnoho podniků klíčovou během pandemie.

Co se týká čísel, společnost Snowflake je stále ve fázi růstu a nadále spotřebovává velké množství hotovosti. Společnost však vykázala 120% nárůst tržeb z produktů ve výši 553,8 milionu USD. Jakmile společnost Snowflake překoná tuto fázi, její služby by měly přinést zajímavé výnosy. Největším prodejním argumentem společnosti je její model pay-as-you-go. Taková řešení mohou společnostem pomoci snížit náklady, protože dosáhnou větších úspor z rozsahu.