Které ropné a plynové akcie přináší nejvyšší dividendy?

Mezi akciové společnosti z energetického sektoru, které platí nejvyšší dividendy během roku 2015 patří Sanbridge Permian Trust, Whiting USA Trust, Atlas Energy Group, Paragon Offshore a Northern Tier Energy.

Sanbridge Permian Trust

Hlavním zaměřením této společnosti je byznys s ropou a plynem. Sanbridge se zaměřuje se zaměřuje na ropné průzkumy, produkci a těžbu plynu. Tato akciová společnost nabízí dividendový výnos v podobě 33.5%.

Whiting USA Trust

Tato společnost sídlí v Austinu, Texas a zabývá se širokou škálou činností v oblasti výroby zařízení, která se používají při těžbě ropy a plynu. Současný dividendový výnos je 31.6%.

Atlas Energy Group

Tato společnost sídlí v Pittsburghu a její hlavní činnost spočívá v provozování a rozvíjení plynovodů a ropovodů. Dividendový výnos je na 29.5%.

Paragon Offshore

Společnost Paragon zajišťuje pobřežní vrtná zařízení. Dalším zaměřením je pronájem vrtných zařízení a zajišťování dalších pomůcek pro těžební společnosti. Tato firma funguje po celém světě, v Severním moři, Mexiku a Indii. Dividendový výnos je 26.5%.

Northern Tier Energy

Hlavní činnost této firmy spočívá v rafinování a maloobchodních operací. Oblast rafinování zahrnuje produkci benzínu a nafty. V maloobchodu provozuje síť obchodů se smíšeným zbožím. Dividendový výnos činí 17.7%.

Ostatní hlavní ropné a plynové společnosti typu British Petroleum, Royal Dutch Shell a Exxon Mobil nabízí dividendový výnos obvykle ve výši 4 až 5 procent.

Dividendový výnos:
Tento termín představuje ukazatel, kolik akciová společnost vyplácí v dividendách za každý rok ve vztahu ke kurzu akcie.

Dividendový výnos se počítá = Dividendy za rok na akcii / cena za akcii

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *