Investice do startupů s drony na vzestupu

Začínající firmy, které se zaměřují na výrobu dronů, získávají rekordní finanční částky od rizikových investorů. Nynější situace je taková, že velká většina investorů chce investovat, protože zde spatřují ohromný potenciál do budoucna. A nejen do budoucna, již současné výsledky ukazují tento sektor jako velice výhodný.

Investiční firmy typu Kleiner Perkins Caufield and Byers, Lightspeed Venture Partners nebo Venture Capital stojí za startupy, které vyvíjí bezpilotní letadla. Také velké firmy jako jsou Google nebo General Electric nezůstávají pozadu ve svých investicích.

Za letošní rok již bylo do společností, které se zabývají drony zainvestováno kolem 210 milionů dolarů. Investice byli poskytnuty firmám SZ DJI Technology Co a DroneDeploy. Výše této investice tak představuje dvojnásobek všech investic za rok 2014. Tempo investic se zvýšilo zejména, když americké regulační orgány zrychlily přijímání nové legislativy, která se vztahuje na komerční využití dronů. Celková legislativní úprava pro používání dronů by měla být v USA hotova do půlky roku 2016. Mnoho investorů tak spatřuje velký finanční potenciál v tomto sektoru.

Vytvoření nových pracovních míst

Podle asociace pro bezpilotní letadla bude v následujících třech letech po přijetí potřebné legislativy vytvořeno v USA až 70 000 nových pracovních míst a bude se jednat o sektor s obratem kolem 14 miliard dolarů. Nicméně existují zde i obavy z narušení soukromí. Bude rovněž potřeba prodloužit životnost baterií u dronů a lépe řídit dopravu dronů na delších trasách. Investoři jsou i přes tyto možné problémy ochotni dodat potřebný kapitál, protože cítí velkou příležitost k vysokým budoucím ziskům.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *