Binární obchodování

Binární obchodování je poměrně nový způsob jak obchodovat na finančních trzích. Je zde několik rozdílů v obchodování oproti klasickým burzám. Na forexu nebo akciovém trhu je třeba vyšší kapitál a nelze předem stanovit přesný risk na jednu obchodní pozici. To znamená, že na těchto trzích může dojít během obchodování k vyšší ztrátě než byla obchodníkem plánovaná. Binární opce toto riziko neobsahují. Již na začátku otevření obchodu je znám případný zisk a ztráta. Tyto údaje jsou předem jasně dané. Obchodník si velikost zisku a ztráty nastaví sám.

Jak funguje binární obchodování

Základem binárního obchodování je určit správný směr daného investičního aktiva. Prostřednictvím binárních opcí je možné obchodovat téměř vše od měnových párů až po akcie a komodity.

Příklad obchodu:

  1. Obchodník spekuluje na vzestup ceny zlata.
  2. Při vstupu do obchodu je cena na 1.300 dolarech.
  3. Nastavení doby expirace opce od 1 minuty až po několik hodin nebo dní.
  4. Zisk je vyplacen pokud je cena v době skončení platnosti binární opce nad 1.300 dolary.
  5. V případě, že je cena pod 1.300, obchodník ztrácí investovanou částku.

Je zde možnost obchodovat one touch binární opce, u kterých stačí k připsání profitu pouze dotek dané cenové hladiny. Zde je možné dosáhnout zhodnocení až ve stovkách procent, ale na druhou stranu vyžadují určité zkušenosti s binárním obchodováním.

Jak vytvořit úspěšnou binární strategii

Základem úspěšné strategie pro binární obchodování je v první řadě money management neboli řízení peněz. Obvykle se doporučuje risk maximálně 5% z celkového obchodního kapitálu na jeden obchod. Další nezbytnou složkou k dosahování ziskovosti je testování binárního systému na minulých datech.

U binárních opcí je velmi důležitá úspěšnost odhadů. Ziskový trader musí mít tuto úspěšnost vyšší než 50 procent. Začátečníkům se obecně doporučuje obchodovat trendové systémy. To znamená určit hlavní trend na grafu a na korekcích spekulovat na další pokles nebo růst. Na níže uvedeném grafu jsou uvedeny příklady vstupů do obchodů.

graf binární opce vstupy

Binární obchodování – nejčastěji obchodovaná aktiva

Binární obchodník musí brát ohled na denní pohyblivost kurzů u jednotlivých aktiv. Bez pohybů na finančních trzích nelze vydělávat. Pro intradenní obchodování se jeví jako vhodné měnové páry. Nejvíce se obchodují EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY.

Dále jsou u binárního obchodování oblíbené komodity typu ropy, zlata nebo stříbra. Na těchto komoditách dochází také k zajímavým pohybům, které dávají příležitosti k vytvoření zisku.