Binární opce strategie

Pro úspěšné obchodování binárních opcí je potřebná kvalitní strategie. Nutno dodat, že binární opce jsou svým charakterem odlišné od forexu a vyžadují si jiný přístup. Hlavní výhodu je, že je zde limitovaný risk, to znamená, že případnou ztrátu známe již předem a pohyb podkladového aktiva tuto ztrátu nemůže zvýšit.

Jak na testování strategie:

Před začátkem obchodování s reálnými penězi se doporučuje testování na demo účtu. Nicméně cvičný účet nikdy nenahradí živé obchodování. Není zde možnost vyzkoušet psychiku při obchodování a někdy dochází na reálném účtu ke skluzům při vyplnění ceny, což při demo účtu neuvidíme. Demo platforma je tedy na vyzkoušení základních funkcí a software.

Po tomto základním testování je dobré otestovat strategii na živém účtu s minimálními obchodními objemy. Navíc binární broker nabízí strategii s bonusem ke stáhnutí. Díky bonusu si tak po zobchodování určitého množství obchodů můžeme připsat na účet tyto peníze. Při případných chybách při živém obchodování si tak díky bonusu vynahradíme možné ztráty.

Strategie binární opce aneb jak na to?

Každá obchodní strategie má svá zisková i ztrátová období. Z tohoto důvodu je nutné stanovit procento risku na jeden obchod. Většinou se nedoporučuje riskovat více než 5 procent z kapitálu určeného pro obchodování. Kvalitní strategie pro binární opce by měla být založena na fundamentální i technické analýze. Nelze vynechat ani jeden ze zmíněných faktorů. Velký vliv zde mají ekonomické zprávy. Technická analýza nám umožní lepší vstupy a výstupy z obchodů.

Strategie na binární opce – z čeho vycházet

Základem je tedy fundamentální analýza. K pohybům na trhu dochází při zveřejňování důležitých ekonomických indikátorů. Mezi nejsledovanější ekonomické zprávy patří zveřejňování přírůstku pracovních míst na americkém trhu, úrokové sazby jednotlivých zemí a výše hrubého domácího produktu. Při sestavování strategie se tak vychází z období, kdy jsou na trzích pohyby v důsledku těchto událostí. Vstupovat do obchodů se dá podle předpovědí, kam se bude aktivum ubírat nebo podle technických signálů.

Diskuze nad strategií binárních opcí by měla spočívat také v řízení rizika. V rámci limitování rizika je dobré vstupovat do obchodů pouze ve dnech kdy se očekávají nějaké ekonomické události. Někdo by mohl namítnout, že prudké pohyby v těchto časech jsou nebezpečné. U opcí binárních je však toto riziko omezeno díky pevně stanovené ztrátě nebo zisku. Obecným problémem při vydělávání na finančních trzích je to, když se aktivum pohybuje v úzkém cenovém pásmu. Právě vyhlašování událostí nám dá signál kdy se může něco dít a tímto si znovu zvyšujeme úspěšnost obchodů.