Binární opce demo

Demo účet pro binární opce lze sjednat u brokera. V současné době se jedná v České republice o nejpoužívanějšího brokera pro binární opce. Jde o regulovaného brokera Českou národní bankou a také evropskými regulačními autoritami. Zřízení demo účtu je jednoduché. Stačí se zaregistrovat na stránkách brokera a prostřednictvím mailu požádat o zprovoznění cvičného účtu.

Na tomto demo účtu pro binární opce lze obchodovat veškerá aktiva, které nabízí TopOption pro živé obchodování.

Prostřednictvím binárních opcí lze obchodovat:

akcie – Amazon, Apple, Baidu, Citi Group, Coca Cola, Gazprom, Google, HSBC, IBM, Petrobras, Sberbank, Tata motors, Tesco

měny – EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, USD/CAD, EUR/JPY, EUR/GBP, USD/TRY, USD/ZAR, USD/SGD, AUD/USD, NZD/USD, USD/CHF

komodity – zlato, stříbro, platina, ropa, káva, pšenice, cukr

indexy – ASX 2000, CAC 40, DAX 30, DOW, Dubaj, FTSE 100, Hang Seng, IBEX 35, NASDAQ, Nikkei 225

Dále lze využít ekonomický kalendář, který je důležitý pro obchodování na burze. V ekonomickém kalendáři jsou vyznačené důležité ekonomické zprávy, které se týkají konkrétního obchodního aktiva. Vždy je uveden čas a datum, kdy je ekonomická zpráva vyhlašována. V pravém sloupci je uvedený předchozí výsledek a předpověď pro současný výsledek. Pokud se nějakým způsobem vyhlášený výsledek liší od předpovědi, zpravidla pak dochází k velkým pohybům na daném aktivu.

Obchodní hodiny na světových burzách – čas GMT

Jednotlivá obchodní aktiva se obchodují na burzách v různých časech. Na níže uvedené tabulce můžete vidět otevírací doby jednotlivých obchodních seancí a burz. Největší obchodní příležitosti se obvykle objevují při otevření Londýnské a New York obchodní seance.

binární opce obchodní hodiny

Jaké výhody a nevýhody má binární opce demo účet

Na demo účet pro binární opce se objevuje velká řada názorů. Obecně se dá říct, že tento cvičný účet slouží hlavně pro vyzkoušení obchodní platformy. Začínající obchodník pozná jak zadávat obchodní příkazy a řídit otevřený obchod. Na demo účtu jsou zobrazena všechna obchodovatelná aktiva. Jsou zde uvedeny i doby expirace. Čas expirace představuje dobu, kdy dochází ke skončení platnosti opce. Pro úspěšný výsledek obchodu se musí zvolené aktivum nacházet nad nebo pod námi zvolenou cenu. U binární opcí je to jednodušší než u klasických opcí. Stačí zvolit CALL nebo PUT.

Mezi hlavní nevýhodu patří nemožnost vyzkoušet si psychologii při obchodování. Na jednu stranu je dobré, že můžeme otevírat a uzavírat obchody bez riskování vlastních peněz. Nicméně realita na živém účtu je vždy jiná. Riskování vlastních peněz nám tak demo účet neposkytne. Při testování strategie je tak nutné, aby binární obchodník přesně dodržoval money management, který se pak stejným způsobem provádí na reálném obchodním účtu. Dá se tak prohlásit, že všechny demo účty jsou dobré pro seznámení se s platformou a testování obchodního systému.

Binární opce demo verze – na co si dát pozor

U demo verze pro binární opce je třeba sledovat několik důležitých věcí, které se u živého účtu nevyskytují. V první řadě je již výše zmíněná psychologie. Potom si každý obchodník musí dát pozor na rozdílné plnění zadaných příkazů. Na demo účtu se obvykle stává to, že jsou většinou vyplněny všechny zadané příkazy na požadované ceně. U živých účtů pak dochází k drobným skluzům. Toto se děje z toho důvodu, že se cena rychle hýbe a než je obchodní příkaz spárován, uděje se tak na odlišné ceně než požadoval trader.

S tímto faktem je třeba počítat, při testování strategie. Obvykle se pak při vyhodnocování výsledků při testování systému odečítá určité procento ze ziskových obchodů. Toto se provádí proto, aby testování co nejvíce reflektovalo reálný stav na finančních trzích. Mnozí začínající obchodníci toto neberou v potaz a pak jsou velice překvapeni rozdílnými výsledky. Nicméně skluzy se dějí v malém množství případů a to zejména, když jsou na trzích prudké pohyby. Po většinu času jsou obchodní příkazy plněny na požadované ceně.